Osiedle Forma 22 351 61 77

Blisko centrum, blisko zieleni

Aby żyć wygodnie, warto mieć w zasięgu ręki centrum miasta wraz z jego infrastrukturą.
Osiedle Forma zlokalizowane będzie w odległości jedynie 15 minut od ścisłego centrum. Praga Południe to dynamicznie
rozwijająca się część stolicy z atrakcyjnymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, licznymi ścieżkami rowerowymi oraz prestiżową Saską Kępą.

Infrastruktura


 • Doskonałe połączenia drogowe i sprawna komunikacja miejska to niewątpliwe atuty Osiedla Forma. Dwie główne ulice: Ostrobramska i al. Stanów Zjednoczonych rozprowadzają sprawnie ruch - zarówno w stronę centrum jak i na trasy wylotowe w kierunku wschodnim. Znajdują się tu liczne linie autobusowe poruszające się po specjalnie wytyczonych dla nich buspasach.

 • 10 minut do Metra Politechnika - tak szybko można dojechać autobusem dzięki buspasom. Powstająca pobliska linia tramwajowa łącząca Gocław z aleją Stanów Zjednoczonych oraz planowana w sąsiedztwie III linia metra jeszcze bardziej usprawnią i ułatwią komunikację.

 • Dogodna lokalizacja sprawia, że wszystko jest tuż obok. Codzienne życie ułatwi rozwinięta sieć sklepów, marketów i galerii handlowych (CH Promenada, CH Gocław, CH King Cross czy Leroy Merlin).

 • Praga Południe to dzielnica oferująca rozbudowaną infranstrukturę społeczną. W zasięgu ręki znajdują się liczne przedszkola i szkoły, ośrodki zdrowia czy obiekty sportowe.

Piękne okoliczności przyrody

Tereny zielone i rekreacja


 • Pragę Południe charakteryzują także liczne tereny zielone i rekreacyjne, w tym atrakcyjne parki: stary Park Skaryszewski, Park nad Balatonem, Park Znicza czy Bulwar Stanisława Augusta.

 • W najbliższej okolicy znajduje się wiele naturalnych cieków wodnych i jezior będących niezwykle atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi. Są to położone w najbliższym sąsiedztwie Jezioro Gocławskie i Jezioro Balaton oraz Kanał Wystawowy (Skaryszewski).

 • Zielona dzielnica Praga Południe to wymarzone miejsce dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu - powstają siłownie plenerowe, trasy do joggingu i ścieżki rowerowe. Od 10 lat rowerzyści zrzeszeni w Praskiej Grupie Rowerowej współpracują z Urzędem Dzielnicy, dbając o najlepsze rozwiązania dla cyklistów.

 • Osiedle Forma położone jest w okolicach naturalnych terenów leśnych. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się rezerwat przyrody Olszynka Grochowska – kameralne miejsce zachęcające do wycieczek rowerowych i spacerów. Odrobinę dalej zaczynają się rozległe tereny leśne należące do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Rozrywka i kultura

Kultura


 • Praga Południe z roku na rok staje się coraz ciekawszym miejscem na mapie kulturalnej Warszawy. Nieopodal, w Centrum Handlowym Atrium Promenada znajduje się nowoczesny multipleks kinowy Cinema City.

 • Spragnionych kultury zapraszają okoliczne teatry (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Studio Teatralne KOŁO), liczne kluby kultury czy coraz modniejsze Soho Factory - pofabryczne centrum kulturalno-biznesowe - miejsce wystaw, koncertów oraz rozmaitych wydarzeń.

 • Niebawem przy ulicy Grochowskiej powstanie niezwykła architektoniczna bryła nowej siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia. Obecnie orkiestra zaprasza swoich sąsiadów na liczne koncerty do zabytkowego gmachu dawnego Instytutu Weterynarii przy ulicy Grochowskiej 272.

 • Praga Południe zachęca także do odwiedzenia licznych kawiarni, pubów i restauracji. Szczególnie Saska Kępa – wyjątkowa sąsiadka Osiedla Forma, uważana za najbardziej elegancką część prawobrzeżnej Warszawy zaprosi do przytulnych kawiarni, herbaciarni, restauracji, galerii i wielobarwnych kwiaciarni.