Osiedle Forma 22 351 61 77

FORMA I FUNKCJA

Osiedle FORMA to wieloetapowe założenie mieszkaniowe przy ul. Motorowej i Ostrobramskiej, składające się finalnie z 7 budynków – od kameralnych 4 piętrowych budynków po 17–piętrową dominantę na rogu ul. Ostrobramskiej, która powstanie w kolejnych etapach.


Osiedle w szczegółach

W pierwszym etapie zapraszamy do dwóch kameralnych i cichych budynków położonych przy ulicy Motorowej. W drugim etapie osiedla powstaje 17-piętrowa dominanta oraz budynek o zróżnicoanej wysokości, od 6 do 8 pięter. Osiedle stanowi kontynuację nowej zabudowy Pragi Południe rozpoczętej przez bardzo udane i przemyślane realizacje Dom Development i renomowanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci – Osiedla Saska, które wprowadziły ciekawe rozwiązania nowoczesnej architektury do miejsca z tradycjami, jakim jest Saska Kępa.

 

Fundacja Dom Development City Art., ma na celu dbanie i kreowanie nowej jakości w przestrzeni miejskiej łączac naciekawszą architekturę, design i sztukę nowoczesną. Holistyczne projektowanie osiedli mieszkaniowych, na które składa się: idea, założenie urbanistyczne, architektura oraz sztuka to unikatowe podejście biznesowe w branży deweloperskiej. Poprzez działanie Fundacji dajemy wsparcie finansowe i promocyjne młodych i interesujących artystów. Osiedle Forma nie jest pierwszą inwestycja Dom Development w której użyto sztuki do podniesienia jakości części wspólnych, ale pierwszym, gdzie sztuka stała się ważnym elementem całego procesu tworzenia dobrego miejsca do życia.

 • Rzeźba

  W centralnym punkcie osiedla zostanie umieszczona rzeźba, która jest wariacją na temat współczesnego archetypu rzeźby, a jednocześnie instalacją tworzącą funkcjonalne centrum budowanego osiedla. Poszukiwania artystyczne autra rzeźby to kompozycje oparte o działania komputerowych algorytmów i wyrafinowanych systemów, które nagina tak aby służyły tworzeniu form o charakterze naturalnym, organicznym niewątpliwie rzeźbiarskim.

 • Kompozycja wodna

  Poza rzeźbą na wewnętrznym placu osiedlowym znajdzie się również oczko wodne w postaci nowoczesnej, iluminowanej nocą formy fontannowej.

 • Plac powitalny

  Ogólnodostępny plac z kawiarniami zlokalizowanymi przy ulicy Ostrobramskiej zapraszający do Osiedla Forma. Specjalnie zaprojektowana elegancka posadzka placu oraz organiczne formy miejsc do siedzenia to nowa jakość kształtowania przestrzeni.

 • Lokale usługowe

  Z myślą o wygodzie Klientów, na parterze budynków zlokalizowanych przy ulicy Motorowej i Ostrobramskiej zaplanowaliśmy lokale użytkowe.

 • Plac zabaw

  Obok rzeźby i oczka wodnego najmłodsi mieszkańcy Osiedla Forma spędzą bezpiecznie czas na przyjaznym, kolorowym placu zabaw.

 • Zieleń

  Projekt zieleni Osiedla Forma zakłada liczne gatunki zróżnicowanej roślinności: kwiatów, ziół, bylin i krzewów. Znajdą się tam także nasadzenia drzew o obwodzie nawet do 35 cm, m.in. widoczny na zdjęciu klon polny “Elsrijk” (Acer campestre, Elsrijk).

 

Części wspólne

Części wspólne Osiedla Forma zaprojektowaliśmy z dbałością o każdy detal i rozwiązania funkcjonalne tak, aby wszyscy mieszkańcy i goście czuli się komfortowo i bezpiecznie.

 • WSPÓLNE WNĘTRZA

  Przestronne halle i klatki schodowe zaaranżowane zostały w stylowej koherencji bieli i czerni oraz odcieniach szarości. Elegancji dodadzą wykończenia ścian i drzwi w drewnopodobnym laminacie “śliwa wallis” oraz lustra ścienne.

  WYGODA I ELEGANCJA

  W budynkach znajdą się nowoczesne, cichobieżne windy utrzymane w bieli, z elementami ze stali nierdzewnej, lustrami oraz portalami windowymi z czarnego polerowanego granitu. Mieszkańcy będą mogli także korzystać z komórek lokatorskich, boksów rowerowych oraz garażu podziemnego.